Hoppa till sidans innehåll ↓

Navigation

Kontakta oss

Vill du få kontakt med våra kontor i Norge eller Danmark, klicka på en av följande länkarna:

Kontakt Norge
Kontakt Danmark

Malmstolen AB
Strandvägen 19,
SE-444 31 STENUNGSUND
Tel: +46 (0)303 812 15
Fax: +46 (0)303 812 10
E-mail: info@malmstolen.se
order@malmstolen.se

Fabriks/Leveransadress
Malmstolen AB
Björnbärsvägen 3
SE-456 62 HUNNEBOSTRAND


Personal



Magnus Lignell
VD
Mobil: +46 (0)703 72 23 00
E-post: magnus.lignell@malmstolen.se

 


Dennis Starlid
Produktchef
Mobil: +46 (0)70 144 91 40
E-post: dennis.starlid@malmstolen.se


Peter Hermansson
Försäljningschef export
Direkt: +46 (0)303 81271
Mobil: +46 (0)706 492151
E-post: peter.hermansson@malmstolen.se

Stephan Bolte
Sales Export
Mobile: +49 151 633 923 20
E-mail: stephan.bolte@malmstolen.se


Peter Schöldquist
Försäljningschef Sverige / Marknad Mellan-Sverige
Direkt: + 46 (0)303-812 39
Mobil: +46 (0)722-252710
E-post: peter.scholdquist@malmstolen.se


Clara Levander
Order och Marknadssupport (from 2/9)
Mobil: +46 (0)73-040 20 13
E-post 1: clara.levander@malmstolen.se
E-post 2: order@malmstolen.se


Marie Pauli Wilhelmsson
Order och reklamationsadministratör
Mobil: +46 (0)73-098 99 33
E-post 1: Marie.Pauli.wilhelmsson@malmstolen.se
E-post 2: order@malmstolen.se

Birgitta Widgren
Marknad Norra Sverige
Direkt: +46 (0)303 812 18
Mobil: +46 (0)703-33 95 05
E-post: birgitta.widgren@malmstolen.se


Ulrika Clausen Hammarström (tom 11/10)
Marknad Stockholm
Direkt: +46 (0)303-812 38
Mobil: +46 (0)722-251654
E-post: ulrika.c.hammarstrom@malmstolen.se


Helena Wall
Marknad Stockholm (From 16/9)
Mobil: +46 (0)73-8017711
E-post: Helena.Wall@malmstolen.se


Simon Vilén
Marknad Västra-Södra
Direkt: +46 (0)303 812 16
Mobil: +46 (0)702 405354
E-post: simon.vilen@malmstolen.se


Fredrik Saarnak
Marknad Östra
Mobil: +46 (0)72 237 44 22
E-post: fredrik.saarnak@malmstolen.se


Malin Andersson
Ekonomi och Administration
Direkt: +46 (0)303 812 73
E-post: malin.andersson@malmstolen.se


Kristoffer Escudeiro

Inköpsansvarig
Direkt: +46 (0)303-812 59
E-post: kristoffer.escudeiro@malmstolen.se


Ivar Sjölin
Produktionschef och Inköpsansvarig
Direkt: +46 (0)523 55762
Mobil: +46 (0)703 93 70 55
E-post: ivar.sjolin@malmstolen.se

Arne och Erik Malm, tidigare ägare och grundare av Malmstolen AB